Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

AKTUALNOŚCI

NOWELIZACJA STAWEK VAT

06.11.2019

NOWELIZACJA  STAWEK VAT

1 listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

Nowelizacja zmienia stawki VAT wielu towarów i usług m.in. e-booków i e-prasy.

 Ponadto od 1 listopada przedsiębiorcy mogą występować do fiskusa o wydanie Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) w kwestii VAT.

WIS będzie zobowiązywać organ podatkowy wobec podatnika, dla którego została wydana – w odniesieniu do towaru albo usługi, która jest jej przedmiotem. Z ochrony będą mogli również korzystać inni podatnicy, którzy będą zaangażowani w obrót towarem lub świadczący usługi objęte WIS.

Decyzje będzie wydawał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Będzie ona zawierać opis towaru albo usługi, albo kilku towarów lub usług, które razem składają się na jedno świadczenie, ich identyfikację według odpowiedniej klasyfikacji i właściwą stawkę podatku VAT.

Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektóre inne ustawy powiązane można znaleźć tutaj.

Jeśli potrzebna jest Ci pomoc w aktualnościach programów czy konfiguracjach -   napisz do nas, zadzwoń na infolinię czy skorzystaj z pomocy zdalnej.

WSPARCIE SYSTEMU WINDOWS 7 - CORAZ MNIEJ CZASU DO KOŃCA

31.10.2019

WSPARCIE SYSTEMU WINDOWS 7 - CORAZ MNIEJ CZASU DO KOŃCA

14 stycznia 2020 roku Microsoft zaprzestanie wsparcia systemu operacyjnego Windows 7.

Użytkownicy korzystający z tego systemu operacyjnego od 15 stycznia nie będą już otrzymywać aktualizacji. Zespół GDATA Software przygotował najważniejsze wskazówki, o których należy pamiętać przy podniesieniu systemu Windows do wyższej wersji.

 Informacja o zakończeniu wsparcia dla systemu Windows 7 została opublikowana już jakiś czas temu. Data zakończenia świadczenia wsparcia jest ogólnodostępna na stronie internetowej firmy Microsoft. Jednak wielu użytkowników domowych i firm odwleka przejścia na wyższą wersję systemu Windows. Użytkownicy domowi mieli szansę skorzystać z korzystnej oferty przygotowanej przez Microsoft - dokonanie bezpłatnego uprade’u do wyższej wersji oprogramowania. Oferta była jednak ograniczona czasowo i nie jest już dostępna.

 W artykule na stronie firmy GDATA zostały zebrane najważniejsze fakty i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zakończenia świadczenia wsparcia dla systemu Windows 7.

Są to między innymi odpowiedzi na pytania:

- Czy po upływie tego terminu mój komputer nadal będzie działał normalnie?

- Dlaczego powinienem zaktualizować system operacyjny? Wszystko działa poprawnie!

- Używam oprogramowania krytycznego, które nie jest kompatybilne z Windows 10 - co mogę zrobić?

- Dlaczego mój komputer z systemem Windows 7 jest problematyczny?

- Wiele moich komputerów z systemem Windows 7 ma krytyczne znaczenie dla firmy i nie można ich wymienić w krótkim czasie - co mogę zrobić w tym przypadku?

- O czym muszę pamiętać, przechodząc z systemu Windows 7 na Windows 10?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, warto zapoznać się z artykułem na stronie GDATA :tutaj .

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą produktów zapewniających bezpieczeństwo danych : tutaj.

NAGRODA ZA INNOWACJĘ DLA InsERT nexo

31.10.2019

NAGRODA ZA INNOWACJĘ DLA InsERT nexo

Flagowa linia Insertu została doceniona przez branżę spożywczą i handlową w konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail”.

To największe tego typu wydarzenie na polskim rynku, organizowane przez Fischer Tranding Group, wydawcę magazynu "Hurt & Detal". Finałowa gala plebiscytu odbyła się 19 października w Teatrze Kamienica w Warszawie i zgromadziła 150 osób związanych z sektorami FMCG i handlu.

 Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 220 innowacyjnych produktów w kategoriach FMCG i ponad 40 innowacyjnych produktów i rozwiązań dla handlu w kategoriach Retail.

 Linia programów InsERT nexo, z której w codziennej pracy korzysta 13 tys. biur rachunkowych i 350 tys. małych i średnich firm w Polsce, okazała się najlepsza w kategorii Oprogramowanie i została nagrodzona statuetką „Złota Innowacja Retail 2019”. O wyborze zdecydowała Kapituła Konkursu.

 Podczas uroczystej Gali wręczono łącznie 28 statuetek „Złota Innowacja FMCG”, 10 statuetek specjalnych „Złota Innowacja” oraz 15 statuetek „Złota Innowacja Retail 2019”.

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z naszej ofertyw której znaleźć można produkty InsERT nexo.

OSTATNIO DODANE PRODUKTY

Posnet BINGO ONLINE

Skontaktuj się z nami

od 1 720,77 zł

Zapytanie ofertowe

Posnet MOBILE ONLINE

Skontaktuj się z nami

od 1 843,77 zł

Zapytanie ofertowe

e-Archiwizacja

Skontaktuj się z nami

od 244,77 zł

Zapytanie ofertowe

G Data AntiVirus Business

Skontaktuj się z nami

od 455,53 zł

Zapytanie ofertowe
Witryna stworzona na platformie