Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

AKTUALNOŚCI

PRACA ZDALNA , HOME OFFICE - DLA KOGO I CZY JEST BEZPIECZNA?

19.03.2020

PRACA ZDALNA , HOME OFFICE - DLA KOGO I CZY JEST BEZPIECZNA?

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich nowa. Jeszcze kilka tygodni temu tematy kwarantanny, nadzoru epidemiologicznego czy innych wymuszonych na nas działań takich jak np. praca zdalna, były dla wielu osób obce.

Jak zabezpieczyć pracownika, jego nowe miejsce pracy i w końcu firmowe dane i know how w nowej sytuacji w jakiej stawia nas wirus w Wuhan? Przedsiębiorco poniżej znajdziesz 15 podstawowych zasad, które powinieneś wcielić w życie w swojej organizacji by zminimalizować zagrożenie i odpowiednio zabezpieczyć przed hakerami i pozostałymi cyfrowymi zagrożeniami i wirusami:

15 ZASAD BEZPIECZNEJ PRACY ZDALNEJ:

 1. Pracownik nie powinien korzystać z prywatnego sprzętu! Dozwolone jest to jedynie w momencie, kiedy jest to jedyna możliwość wykonywania jego pracy.
 2. Pracuj na odpowiednio zabezpieczonym urządzeniu (antywirus zabezpieczający przed najnowszymi zagrożeniami, z modułami ochrony przed ransomware, exploitami itd.)
 3. Aktualizuj oprogramowanie.
 4. Rób kopie zapasowe – w domu nie korzystasz z firmowych UPSów!
 5. Pracuj zdalnie na zasobach firmowych. Jeśli taka możliwość łącz się ze zdalnymi pulpitami - ale tylko w bezpieczny sposób!
 6. Odpowiedni soft z firewall. Jeżeli w firmie posiadasz sprzętowy firewall pamiętaj, że pracownik nie zabierze go ze sobą do domu.
 7. Szyfruj dane i komunikację pomiędzy pracownikami.
 8. Wszelkie dokumenty firmowe w wersjach drukowanych powinny być gromadzone przez pracownika. Po zakończeniu pracy zdalnej powinny być dostarczone do siedziby firmy i zarchiwizowane lub zniszczone z wykorzystanie odpowiednich narzędzi. Zakaz wyrzucania firmowych dokumentów do domowego kosza na śmieci!
 9. Jeżeli nie posiadasz polityki bezpieczeństwa lub Twoi pracownicy nie posiadają odpowiedniego przeszkolenie spróbuj przynajmniej określić podstawowe zasady bezpieczeństwa, których muszą przestrzegać Twoi ludzie.
 10. Pracuj na koncie z ograniczonymi uprawnieniami, NIE dla konta administratora.
 11. Zachowuj się jak w pracy – nie korzystaj z Social Media i “dziwnych” prywatnych niezwiązanych z wykonywanymi obowiązkami stron.
 12. Korzystaj z VPN bądź SSP.
 13. Jeżeli jesteś administratorem i posiadasz kontrolę nad komputerem, na którym pracuje Twój użytkownik, to zapoznaj go odpowiednią polityką dostępów do www, do urządzeń zewnętrznych i aplikacji.
 14. Atakuj swoich użytkowników - edukacja poprzez poznanie, najbardziej skuteczną metodą nauczania.
 15. Dostarczaj oprogramowanie ułatwiające pracę zdalną - szczególnie dotyczy to komunikacji i przekazywania danych.

Więcej na temat Pracy Zdalnej pod adresem : https://gdata.pl/praca-zdalna-dla-kogo-i-czy-jest-bezpieczna

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Programów Antywirusowych TUTAJ.

Jeśli Państwa firma potrzebuje konsultacji w sprawie:

- Pracy Zdalnej / Home Office

- Bezpieczeństwa danych

- Systemów kopii baz danych

- Podpisu Elektronicznego

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub drogą e-mail . Wszelkie informacje kontaktowe znajdą pod adresem http://www.programy-erp.pl/kontakt  lub http://asysta-erp.pl/.

KASY WIRTUALNE TYLKO DLA TRANSPORTU

19.03.2020

KASY WIRTUALNE TYLKO DLA TRANSPORTU

Kasy wirtualne będą przeznaczone tylko dla transportu.

Ministerstwo Finansów opublikowało na stronie Rządowego Centrum Legislacji (RCL) projekt rozporządzenia w sprawie grupy podatników lub rodzajów czynności, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

Wynika z niego, że kasy wirtualne będą przeznaczone tylko dla branży transportowejWedług rozporządzenia, z kas wirtualnych będą mogły korzystać osoby świadczące usługi przewozu osób – chodzi przede wszystkim o kierowców Ubera i Bolta. Zgodnie z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym (Lex Uber) muszą oni posiadać kasę fiskalną. Obecnie projekt rozporządzenia jest na etapie konsultacji publicznych.

Z projektem rozporządzenia można się zapoznać tutaj

Przebieg procesu legislacyjnego można śledzić tutaj.

PRACA ZDALNA, HOME OFFICE – WSPARCIE

16.03.2020

PRACA ZDALNA, HOME OFFICE – WSPARCIE

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, związaną z pandemią koronawirusa, coraz więcej firm decyduje się na przejście na Home Office.

Przypominamy, że zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w celu przeciwdziałania COVID 19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna).

W trosce o prawidłowe funkcjonowanie Państwa firm, oferujemy  WSPARCIE W URUCHOMIENIU PRACY ZDALNEJ oraz wszelkie działania związane z zabezpieczeniami danych i serwerów.

Jeśli Państwa firma potrzebuje konsultacji w sprawie:

- Pracy Zdalnej / Home Office

- Bezpieczeństwa danych

- Systemów kopii baz danych

- Podpisu Elektronicznego

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub drogą e-mail . Wszelkie informacje kontaktowe znajdą pod adresem http://www.programy-erp.pl/kontakt lub http://asysta-erp.pl/.

Aby ułatwić przedsiębiorstwom funkcjonowanie i utrzymać ciągłość pracy w trakcje globalnego zagrożenia, wiele firm IT takich jak Google, Microsoft, Cisco czy LogMeln, proponuje bezpłatne dostępy do swoich narzędzi czatowania i wideokonferencji. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze zredagowanymi przez MR - we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym zaleceniami dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zalecenia-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa.

OSTATNIO DODANE PRODUKTY

G DATA Mobile Internet Security

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

G DATA Mac

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

G DATA Total Protection

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

G DATA AntiVirus

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

Witryna stworzona na platformie