Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

AKTUALNOŚCI

TERMINAL FISKALNY W WERSJI ONLINE!

19.12.2019

TERMINAL FISKALNY W WERSJI ONLINE!

Terminal fiskalny Thermal HD jest na rynku od 4 lat. Teraz jest również dostępna jego wersja ONLINE.

Terminal stanowi połączenie standardowego komputera PC i najmocniejszej drukarki fiskalnej z oferty Posnet.

Wyposażony jest w procesor Intel Celeron 847, 4GB pamięci RAM i 120GB pamięci masowej. Terminal Thermal HD posiada m.in. 4 porty USB 2.0 i 1 port RS232, które umożliwiają podłączenie do terminala dodatkowych urządzeń.

Urządzenie realizuje wszystkie funkcje fiskalne drukarki Thermal HD ONLINE.     Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą terminali fiskalnych oraz innych urządzeń fiskalnych TUTAJ oraz skontaktowania się z nami w przypadku pytań (KONTAKT).

PARAGONY POSNET WOLNE OD BISFENOLU A

19.12.2019

PARAGONY POSNET WOLNE OD BISFENOLU A

Papier termiczny stosowany i przekazywany w fabrycznie nowych urządzeniach fiskalnych Posnet nie zawiera bisfenolu A.

Zgodnie z dyrektywą REACH* (art. 3 pkt 12 Rozporządzenia KE), od 2 stycznia 2020 r. na terenie UE obowiązywać będzie zakaz wprowadzania do obrotu bisfenolu A w papierze termoczułym w stężeniu równym lub wyższym niż 0,02 %, czego celem jest całkowite wyeliminowanie z obrotu rolek kasowych zawierających bisfenol A.
 
Bisfenol A to związek wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych. Najpowszechniej występuje w produktach z plastiku wykonanego z poliwęglanów, jako powłoka wewnątrz puszek. Dotychczas był też w papierze termicznym do drukarek fiskalnych.
 
Informujemy, że papier termiczny stosowany i przekazywany w fabrycznie nowych urządzeniach fiskalnych Posnet nie zawiera bisfenolu A.
 

Podobnie, w dystrybucji POSNET znajdują się rolki kasowe wolne od bisfenolu A, dedykowane do stosowania w produkowanych przez nas urządzeniach fiskalnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo Kasy fiskalne i drukarki fiskalne oraz inne urządzenia firmy POSNET.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów: TUTAJ

BIAŁA LISTA WKRÓTCE OBOWIĄZKOWA. DOWIEDZ SIĘ JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ.

19.12.2019

BIAŁA LISTA WKRÓTCE OBOWIĄZKOWA. DOWIEDZ SIĘ JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ.

Chociaż z białej listy podatników VAT można korzystać od 1 września br., dopiero od 1 stycznia 2020 r. stanie się to obowiązkowe. Każdy, kto po tym terminie wpłaci pieniądze na rachunek spoza wykazu, nie będzie mógł zaliczyć wydatku na poczet kosztów podatkowych.

Przygotowania do zmian będą niestety utrudnione, ponieważ nie wszystkie funkcjonalności związane z wykazem podatników VAT zostały już udostępnione. Firmy powinny jednak zadbać, aby przed końcem roku ich dane, a zwłaszcza numery rachunków bankowych lub imienne rachunki w SKOK znajdujące się na białej liście, odpowiadały stanowi rzeczywistemu.

Kolejną kwestią jest dokładna weryfikacja danych dotychczasowych kontrahentów firmy. Także w tym przypadku należy sprawdzić, czy rachunki, na które wpłacane były należności zgadzają się z tymi, które widnieją w wykazie Ministerstwa Finansów. Jeśli nie, warto jak najszybciej skontaktować się z kontrahentami i dowiedzieć się, jaki jest tego powód oraz na jakie rachunki wpłacać należności od 1 stycznia 2020 r.

Istotne jest również dostosowanie oprogramowania księgowego do nowych regulacji, co pozwoli na częściową automatyzację prac. O ile bowiem mikroprzedsiębiorcy będą mogli korzystać z białej listy „ręcznie” (sprawdzać kontrahentów pojedynczo), o tyle większe przedsiębiorstwa będą miały znacznie więcej pracy.

Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania z białej listy już teraz. Jak przekonuje, wykaz zawiera w jednym miejscu wszystkie informacje o statusie podatników VAT, co ułatwia i przyspiesza proces wyszukiwania danych w nim zawartych. Dodatkową zaletą ma być większe bezpieczeństwo podatników oraz ograniczenie ryzyka wplątania w oszukańczy proceder zmierzający do wyłudzenia VAT.

OSTATNIO DODANE PRODUKTY

G DATA Mobile Internet Security

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

G DATA Mac

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

G DATA Total Protection

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

G DATA AntiVirus

Skontaktuj się z nami

od 0,00 zł

Witryna stworzona na platformie