Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

AKTUALNOŚCI

NAGRODA ZA INNOWACJĘ DLA InsERT nexo

31.10.2019

NAGRODA ZA INNOWACJĘ DLA InsERT nexo

Flagowa linia Insertu została doceniona przez branżę spożywczą i handlową w konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail”.

To największe tego typu wydarzenie na polskim rynku, organizowane przez Fischer Tranding Group, wydawcę magazynu "Hurt & Detal". Finałowa gala plebiscytu odbyła się 19 października w Teatrze Kamienica w Warszawie i zgromadziła 150 osób związanych z sektorami FMCG i handlu.

 Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 220 innowacyjnych produktów w kategoriach FMCG i ponad 40 innowacyjnych produktów i rozwiązań dla handlu w kategoriach Retail.

 Linia programów InsERT nexo, z której w codziennej pracy korzysta 13 tys. biur rachunkowych i 350 tys. małych i średnich firm w Polsce, okazała się najlepsza w kategorii Oprogramowanie i została nagrodzona statuetką „Złota Innowacja Retail 2019”. O wyborze zdecydowała Kapituła Konkursu.

 Podczas uroczystej Gali wręczono łącznie 28 statuetek „Złota Innowacja FMCG”, 10 statuetek specjalnych „Złota Innowacja” oraz 15 statuetek „Złota Innowacja Retail 2019”.

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z naszej ofertyw której znaleźć można produkty InsERT nexo.

JĘZYK UKRAIŃSKI I ROSYJSKI W PROGRAMIE SUBIEKT 123

22.10.2019

JĘZYK UKRAIŃSKI I ROSYJSKI W PROGRAMIE SUBIEKT 123

Powstała ukraińska i rosyjska wersja Subiekta 123!

Ze sprawdzonej aplikacji do fakturowania mogą korzystać teraz przedsiębiorcy ukraińsko- i rosyjskojęzyczni, a także te firmy, które zatrudniają pracowników zza wschodniej granicy.

Wciąż rośnie liczba osób, które decydują się na przeprowadzkę do Polski w celach zarobkowych i biznesowych. Największą grupę stanowią Ukraińcy – obecnie jest ich w Polsce około 1,2 mln. Rosyjska i ukraińska wersja programu Subiekt 123 powstała z myślą o firmach, które już zatrudniają pracowników ze Wschodu, planują rozszerzyć swoją działalność o nowe rynki, a także o przedsiębiorcach z Ukrainy i Rosji, którzy decydują się na uruchomienie w Polsce swojego biznesu czy oddziału firmy. Obecnie ponad 3 tys. Ukraińców prowadzi w naszym kraju własną działalność, są to m.in. restauracje, sklepy, punkty usługowe, a także innowacyjne start-upy.

 Wersje ukraińska i rosyjska Subiekta 123 są dostępne w ramach podstawowej licencji i nie są dodatkowo płatne.

Dokumenty sprzedażowe generowane za pomocą aplikacji wystawiane są w języku polskim. Powstały też dwie wersje językowe strony subiekt123.pl.

KASA ONLINE W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM

22.10.2019

KASA ONLINE W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM

Już 1 stycznia 2020 roku pracownicy warsztatów samochodowych będą musieli rozpocząć użytkowanie kas ONLINE.

Kasy ONLINE to kategoria urządzeń fiskalnych, które bezpośrednio komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas, którym zawiaduje Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Centralne Repozytorium Kas zbiera wiele danych m. in.: dokumenty niefiskalne, raporty dobowe, paragony fiskalne, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

"Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawyPrawo o miarach", nakłada obowiązek prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas ONLINE w pierwszej kolejności na firmy świadczące usługi motoryzacyjne: wulkanizatorów, stacje paliw oraz warsztaty samochodowe.

Zgodnie z ustawą kasy ONLINE powinny zacząć tam funkcjonować od 1 stycznia 2020 r.

W tekście "Kasy fiskalne ONLINE dla warsztatu samochodowego" przygotowanym przez POSNET, znajdziesz podpowiedzi jakie kasy ONLINE będą najlepsze dla mechanika samochodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem POSNET  tutaj.

Skorzystaj z naszej oferty kas online, znajdującej się tutaj.

WAŻNA AKTUALIZACJA - Zmiany w JPK

22.10.2019

WAŻNA AKTUALIZACJA - Zmiany w JPK

W dniu 23.08.2019 r. Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK.

Nowy certyfikat obowiązuje od dnia publikacji. W związku z tym przygotowaliśmy specjalną aktualizację naszych programów.

Szczegóły aktualizacji można znaleźć w e-Pomocy InsERT:

- InsERT NEXO

- InsERT GT


Jeśli potrzebujesz pomocy - napisz do nas lub zadzwoń : KONTAKT

Nasza oferta programów InsERT dostępna jest tutaj.

ZŁOTY PARAGON DLA FIRMY InsERT

22.10.2019

ZŁOTY PARAGON DLA FIRMY InsERT

Branża handlowa po raz kolejny doceniła programy InsERT i przyznała statuetkę Złotego Paragonu w kategorii najlepszy producent oprogramowania dla handlu.

Nie bez kozery Subiekt stał się synonimem systemu do obsługi sprzedaży i magazynu, z którego korzystają małe i średnie firmy.

Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich jest przyznawana produktom, które w ubiegłym roku w szczególny sposób wpłynęły na rozwój handlu detalicznego w Polsce oraz wyróżniały się największą konkurencyjnością na rynku. Podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Kamienica wręczono wyróżnienia w kategoriach produktowych, a także nagrodzono linie produktowe, osoby, firmy i usługi. Pierwsze miejsce i Złoty Paragon dla najlepszego producenta oprogramowania dla handlu przypadł kolejny raz Insertowi.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą programów InsERT:

- Sprzedaż i magazyn

- Księgowość, finanse i analizy

- Kadry i płace

NIP NABYWCY NA PARAGONIE

22.10.2019

NIP NABYWCY NA PARAGONIE

1 września 2019 roku weszły w życie nowe przepisy odnośnie wystawiania faktur na podstawie otrzymanych paragonów. 
 

Zakładają one, że od 1 stycznia 2020 roku sprzedawca będzie mógł wystawić fakturę do paragonu fiskalnego tylko w przypadku, gdy na paragonie znajdzie się NIP nabywcy.
 

Czemu służą przepis o NiP-ie na paragonie? Jakie są główne punkty nowych przepisów odnośnie wystawianych faktur? I co zrobić, gdy kasa nie ma funkcji wydruku NIP-u nabywcy na paragonie?

Dowiedz się więcej!

Witryna stworzona na platformie